Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fanty z kradzieży przetrzymywali w domu. Do drzwi zapukała policja

Policja z Elbląga zatrzymała sprawców kradzieży czterometrowej długości słupów reklamowych. Wpadli, bo aluminiowe słupy wnieśli do mieszkania na drugim piętrze, żeby je przepiłować na mniejsze kawałki.

Według policji, dwaj mężczyźni włamali się w nocy do jednej z elbląskich firm, żeby ukraść metalowe elementy i sprzedać je potem jako złom. Wynieśli stamtąd sześć aluminiowych słupów reklamowych, z których każdy miał cztery metry długości.

Żeby nie wzbudzać podejrzeń i zainteresowania sąsiadów postanowili przepiłować je w mieszkaniu. Wciągnęli więc słupy przez okno do budynku, a że było to drugie piętro, zajęło im to trochę czasu i trudu. Gdy w mieszkaniu był już komplet, zaczęli je piłować brzeszczotem

– poinformował nadkom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Mężczyźni zdążyli przepiłować dwa słupy, gdy do mieszkania zapukała policja. Obaj już wcześniej byli typowani do innych włamań na terenie Elbląga, więc funkcjonariusze postanowili złożyć im wizytę. W mieszkaniu poza pociętymi i całymi słupami znaleziono m.in. dwa skradzione laptopy.

35-latkowi przedstawiono 12 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, a jego 47-letniemu koledze – trzy zarzuty. Obaj byli już wcześniej notowani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, złodzieje
„Nakręć się na pomaganie” dla Natana. Rusza VI edycja akcji

Tym razem nakrętki zbierane są dla 5-letniego Natana Sałka z Orzysza, poruszającego się na wózku. Chłopiec ma przed sobą wiele operacji, niezwykle długą i żmudną rehabilitację...

Zamknij
RadioOlsztynTV