Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Drugi mecz i druga wygrana. Dobra passa Startu Elbląg

Sezon PGNiG Superligi szczypiornistek znakomicie rozpoczął Start Elbląg. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały w 2. kolejce w Chorzowie Ruch 25:24.

Już początek spotkania pokazał, że szczypiornistki Ruchu i Startu będą walczyć „na noże”. Po 14 minutach gry był remis 6:6. Zarówno chorzowianki, jak i elblążanki miały swoje okazje, ale dobrze spisywały się formacje defensywne i bramkarki, które studziły zapędy ofensywne przeciwniczek.

W drugiej części pierwszej połowy to podopieczne Andrzeja Niewrzawy popisały się trzema skutecznymi kontrami i z prowadzeniem 13:10 zeszły do szatni na przerwę. Zawodniczki Ruchu wyszły na drugą połowę podwójnie zmotywowane i podrażnione niepowodzeniem w końcówce pierwszej odsłony.

Po 10 minutach drugiej partii był już remis 16:16, a 15 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Ruch prowadził nawet trzema bramkami. Elblążanki natomiast cierpliwie czekały na swoje okazje i wybijały gospodynie z rytmu tak skutecznie, że w 55. minucie wyrównały.

Chwilę przed końcem spotkania było 23:23 i gdy szkoleniowcy obu drużyn powoli zaczęli przygotowywać listę wykonawców rzutów karnych, zawodniczki Startu – Justyna Świerczek i Paulina Stapurewicz – rzuciły po bramce.

Z kolei rywalki odpowiedziały tylko jedną i z kompletem punktów to elblążanki pojechały do domu.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygrali ze spadkowiczami. Niespodzianki w II lidze

W Elblągu najpierw do dymisji podał się zarząd klubu, a potem - skazywani na porażkę piłkarze urwali punkt faworytowi z Chojnic. Olimpia zremisowała z Chojniczanką 0:0...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV