Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Dr Krzysztof Dowgierd: ukraińscy żołnierze z obrażeniami twarzy będą leczeni w Olsztynie

dr Krzysztof Dowgierd

Lekarze z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie niosą pomoc rannym dzieciom i żołnierzom z Ukrainy. Niezbędne zabiegi odbywać się będą w Olsztynie.

Ordynator oddziału chirurgii szczękowo-twarzowej szpitala dr Krzysztof Dowgierd przyznaje, że leczenie rannych w twarz jest dużym wyzwaniem dla medycyny, szczególnie w warunkach wojennych.

Fundacja Pomoc Ukrainie zwróciła się do nas o wsparcie w organizacji pomocy weteranom, którzy doznają urazów wojennych. Są to bardzo ciężkie i dramatyczne urazy. Najczęściej pacjenci przeżywają. Twarz jest barierą, która jest narażona na uszkodzenie i oszpecenie, ale pacjent przeżywa.

00:00 / 00:00

Do tej pory olsztyńscy lekarze jeździli operować na Ukrainę. Jednak ze względu na obecną sytuację i kłopoty z opieką pooperacyjną nad pacjentami, zabiegi będą przeprowadzane w Olsztynie. Tu też pacjenci będą dochodzić do zdrowia.

fot. P. Getka

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Olsztyn, operacja, wojna, Rosja, agresja, żołnierze, leczenie, szpital dziecięcy, Ukraina, Ukraińcy, weterani
Tymczasowa zapora na granicy coraz dłuższa. Budowa elektronicznej jeszcze w tym roku

Kontynuowana jest budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Jak poinformowała rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prace trwają na trzech odcinkach. Zapora jest w dalszym ciągu...

Zamknij
RadioOlsztynTV