Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do strażaków trafi nowoczesny sprzęt. Na liście są też duże inwestycje

Fot. MSWiA / Twitter

Dzięki ustawie modernizacyjnej i współpracy z samorządami do strażaków na Warmii i Mazurach trafi nowy sprzęt. Realizowane będą również duże inwestycje infrastrukturalne, które rozpoczną się w tym roku i potrwają do roku 2025.

– Program modernizacji służb mundurowych ma ogromne znaczenie dla rozwoju straży pożarnej – mówił podczas obchodów Dnia Strażaka w Ełku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Jak podkreślił, od kilku miesięcy realizowana jest druga edycja tego programu, dzięki czemu ogromne środki trafiają na zakup sprzętu. Zdaniem wiceministra, doposażenie strażaków jest widoczne podczas akcji.

Oprócz sprzętu, który jest na bieżąco dostarczany do komend, duże środki przeznacza się też na infrastrukturę. W Ełku zbudowano już nową komendę, ale w innych miejscach w województwie warmińsko-mazurskim dopiero w tym roku ruszą poważniejsze inwestycje. Będzie ich w tym roku osiem, m.in. budowa nowej komendy powiatowej w Ostródzie.

00:00 / 00:00

Fot. MSWiA / Twitter

Jak podkreślał wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, nowy sprzęt jeszcze w tym roku trafi do strażaków. Państwowe komendy straży pożarnej dostaną 17 nowych samochodów, zarówno lekkich, jak i ciężkich. 19 pojazdów trafi natomiast do strażaków ochotników.

– Rozpoczną się też warte 39 milionów złotych inwestycje infrastrukturalne – dodał komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Tomasz Komoszyński.

Zbudowana zostanie m.in. nowa komenda w Ostródzie i nowa jednostka ratowniczo-gaśnicza w Olsztynie. Modernizację przejdą komendy w Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Iławie i w Giżycku. Wyremontowany zostanie również plac przed komendą wojewódzką.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Fot. Z. Zbrożek

W Ełku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Pożarnicy dostali medale i awanse, a do jednostki żeńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożyńsku Wielkim trafił nowy samochód.

Z nowego nabytku cieszy się Jolanta Komosińska, prezes OSP w Rożyńsku Wielkim. Samochód bardzo się przyda, ponieważ druhny są aktywne, pojawiają się na wielu imprezach i wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

– Strażaków trzeba doceniać nie tylko od święta – mówił poseł Wojciech Kossakowski.

Ustawa modernizacyjna pozwala na doposażanie strażaków. W taki dzień jak dzisiaj jest okazja do przekazywania sprzętu, ale warto pamiętać, że strażacy na co dzień niosą pomoc i ratują ludzkie mienie i życie.

Nowy sprzęt trafił też do Pisza, gdzie strażacy również obchodzili swoje święto.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Fot. Z. Zbrożek

Fot. MSWiA / Twitter

Nowy specjalistyczny sprzęt trafił do strażaków z Ostródy

Strażacy z Nowakowa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko/B. Świerkowska-Chromy

Więcej w strażacy, Ełk, inwestycje, OSP, samochody, psp, sprzęt, Błażej Poboży
Strażacy z Gołdapi i Giżycka mają nowy sprzęt. Stary przekazali innym jednostkom

Z okazji Dnia Strażaka OSP z Gołdapi i Giżycka otrzymały nowy sprzęt. Samochody zostaną wykorzystane do transportu specjalistycznego sprzętu i bezpośrednich akcji  ratowniczo-gaśniczych. Funkcjonariusze z Gołdapi...

Zamknij
RadioOlsztynTV