Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z Nowakowa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Fot. J. Sulecki

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowakowie, nieopodal Elbląga, wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W remizie strażaków-ochotników odbyło się uroczyste przekazanie samochodu.

W uroczystości wziął udział m.in. Warmińsko-Mazurski Komendant Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Tomasz Komoszyński.

Ten samochód ma na sobie sprzęt, który można użyć we wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych. Posiada on armaturę wodno-pianową do gaszenia pożarów, ale również sprzęt typowo ratowniczy. Myślę, że poprawi on jeszcze bardziej mobilność druhów z OSP w Nowakowie.

00:00 / 00:00

Poseł PiS z ziemi elbląskiej Leonard Krasulski zwraca z kolei uwagę na rolę, jaką pełnią ochotnicze straże pożarne na wsi.

Trzeba oddać szacunek druhnom oraz druhom. Bez ochotniczych straży pożarnych nie byłoby lokalnego środowiska. Ich remizy są często ośrodkami życia lokalnych społeczności.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Prezes OSP Nowakowo Marcin Olewnik podkreśla, z jakim rodzajem interwencji borykają się strażacy z Nowakowa.

Mamy często tak zwaną cofkę. Nowakowo jest położone poniżej poziomu morza, dlatego często jest ono podtapiane, m.in. z tego powodu co roku wzbogacamy się o nowy sprzęt.

00:00 / 00:00

W szeregach OSP w Nowakowie swój czynny udział ma m.in. druhna Alicja Rogoz, która jest jednocześnie lokalnym sołtysem. Zwraca ona uwagę na równe traktowanie kobiet przez kolegów podczas wyjazdów na interwencje.

Nie ma u nas takiego podziału, że kobieta nie może jechać na wyjazd. Jeżeli brakuje kogoś do kompletnego zespołu, to jestem na miejscu. Jedzie każdy bez względu na płeć.

00:00 / 00:00

Koszt nowego samochodu wyniósł ponad 800 tysięcy złotych. Środki na jego zakup pochodziły od darczyńców oraz ze wsparcia gminy Elbląg.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ochotnicza Straż Pożarna, wóz strażacki
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka we Fromborku. „Mamy w pamięci strażaków z Ukrainy”

W dniu świętego Floriana we Fromborku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej we fromborskiej archikatedrze. Mundurowi powierzali swoją służbę orędownictwu...

Zamknij
RadioOlsztynTV