Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z Gołdapi i Giżycka mają nowy sprzęt. Stary przekazali innym jednostkom

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. J. Sulecki

Z okazji Dnia Strażaka OSP z Gołdapi i Giżycka otrzymały nowy sprzęt. Samochody zostaną wykorzystane do transportu specjalistycznego sprzętu i bezpośrednich akcji  ratowniczo-gaśniczych.

Funkcjonariusze z Gołdapi dostali dwa samochody – powiedział rzecznik gołdapskiej straży pożarnej starszy kapitan Michał Herman.

To nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz nowy, lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy.

00:00 / 00:00

Sprzęt z gołdapskiej komendy trafił natomiast do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie. Samochody otrzymały: jednostka OSP w Grabowie, OSP w Dubeninkach, OSP w Grodzisku i OSP w Surninach.

Goszczący na uroczystości w Giżycku wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał, że rząd regularnie wspiera straż pożarną.

Nowy i nowoczesny sprzęt, który dociera zarówno do strażaków zawodowych, jak i ochotników. Tylko w tym roku to 17 nowych samochodów, które zostaną zakupione dla Państwowej Straży Pożarnej i 19 nowych samochodów dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

00:00 / 00:00

O dwóch nowych samochodach mówił rzecznik giżyckich strażaków starszy kapitan Mateusz Pupek:

To lekki samochód operacyjny, który będzie służył do dowożenia wyposażenia na miejsce prowadzenia działań, aby móc poruszać się w terenie, żeby móc poruszać się w terenie, na pewno sprawdzi się podczas działań w pobliżu zbiorników wodnych, w lasach. I ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, ma większy zapas środka gaśniczego, bo aż 5 metrów sześciennych wody, do tego dochodzi zapas środka pianotwórczego. Jest w stanie przewozić 6-osobową załogę.

00:00 / 00:00

Natomiast strażacy z Giżycka przekazali, używany do tej pory, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

Więcej w straż pożarna, OSP
Nowy specjalistyczny sprzęt trafił do strażaków z Ostródy

Strażacy z Ostródy dysponują nowym sprzętem. - Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka odbyło się uroczyste przekazanie ciężkiego pojazdu typu Rotator - mówi rzecznik ostródzkich strażaków starszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV