Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Danuta Zielonka: Ideą Festiwalu jest upamiętnienie postaci Feliksa Nowowiejskiego

Gościem w audycji SzakuneC jest Danuta Zielonka, Dyrektor Organizacyjny XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej.

Rozmawiamy o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2002 r. Przyjeżdżają chóry amatorskie z całej Polski, Europy i świata. To  jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych regionu Warmii i Mazur.

Posłuchaj audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur

Ideą Festiwalu jest upamiętnienie postaci Feliksa Nowowiejskiego, urodzonego w Barczewie wybitnego kompozytora, twórcy Roty i Hymnu Warmii oraz popularyzacja jego bogatego dorobku twórczego; edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz mieszkańców regionu w zakresie muzyki chóralnej a cappella różnych epok i stylów.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2019 r. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Więcej informacji o programie festiwalu na stronie: festiwal-barczewo.pl

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

Autor: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barczewo, Feliks Nowowiejski, XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej
Monumentalne oratorium Nowowiejskiego w katedrze św. Jakuba

W Bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie zostało zaprezentowane monumentalne oratorium Feliksa Nowowiejskiego "Znalezienie Świętego Krzyża op. 35". Oratorium na alt, baryton, chór mieszany, orkiestrę symfoniczną i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV