Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od smartfona


Coraz więcej osób zmaga się z uzależnieniem od telefonu komórkowego. Problemem jest też narażenie, zwłaszcza najmłodszych, na skutki promieniowania tych urządzeń.

Anna Kupcyś z wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie radziła, jak ograniczyć kontakt z niebezpiecznym polem elektromagnetycznym telefonów.

Wszędzie jest pole elektromagnetyczne. Ono nas otacza. Ale możemy się przed nim trochę chronić. Nie powinniśmy zasypiać z telefonem przy głowie, pod poduszką. Warto przykładać go do ucha dopiero, gdy rozmówca odbierze połączenie i korzystać z zestawów głośnomówiących

– powiedziała.

Wielu rodziców nie kontroluje, ile dzieci spędzają czasu z telefonem. – Nawet jeśli próbują ten czas ograniczać, to brakuje im konsekwencji. Pozwalają na dodatkowe 5 minut, które często przechodzą w 3 godziny – podkreśliła Anna Sikorska, terapeutka uzależnień.

Częstsze korzystanie ze smartfona prowadzi do uzależnienia. To zjawisko można porównać do uzależnienia od narkotyków czy alkoholu. Dziecko z telefonem w ręku przestaje być zainteresowane innymi aktywnościami i stopniowo wycofuje się z życia rodzinnego i społecznego.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Więcej w dziecko, uzależnienie
Są pieniądze na wsparcie rodzin. Kto może je dostać?

Kolejne wsparcie rodzin stało się realne. Sejm uchwalił ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Zakłada ona m.in. wypłatę świadczenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV