Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Nidzica, Regiony
Matka zostawiła 3-latkę samą i poszła na dyskotekę. Interweniowała policja
Mieszkająca z córką 33-letnia kobieta w nocy z soboty na niedzielę zostawiła 3-letnie dziecko same na noc i poszła na dyskotekę. Płacz dziewczynki w środku nocy usłyszała sąsiadka, aby pomóc dziecku strażacy musieli siłą otworzyć drzwi – podała policja.
Oficer prasowa policji w Nidzicy Alicja Pepłowska przekazała w poniedziałek, że o płaczu i wołaniu matki przez 3-latkę zaalarmowała policję sąsiadka.
Było to o 1.30 w nocy. Dziecko się obudziło, wystraszyło, że jest samo w domu. Ponieważ policjanci nie mieli jak wejść do mieszkania, poprosili o pomoc strażaków i ci siłowo otworzyli drzwi
– powiedziała Pepłowska.
Zapłakaną, wystraszoną 3-latkę, która była sama w mieszkaniu przekazano pod opiekę babci.
Matka dziewczynki wróciła do domu po 1,5 godziny. Okazało się, że była na dyskotece w miejscowym klubie. Gdy przyszła, policjanci przebadali ją alkomatem, który wykazał 2,5 promila alkoholu
– powiedziała Pepłowska i dodała, że z powodu stanu upojenia alkoholowego z 33-latką nie wykonano jeszcze żadnych czynności śledczych.
Prawdopodobnie kobiecie zostanie przedstawiony zarzut narażenia córki na niebezpieczeństwo, co jest zagrożone karą do 5 lat więzienia. Wcześniej policja nie miała informacji, by kobieta niewłaściwie opiekowała się córką. Sytuacja rodzinna dziecka będzie badana.
Posłuchaj wypowiedzi
Źródło: PAP (jwo/mark)
Redakcja: Ł. Sadlak