Ciąg dalszy problemów ZKM z wyłonieniem przewoźnika na część linii autobusowych
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zastosował się do decyzji Krajowej Izby Odwoławczej sprzed kilku dni. Nakazała ona unieważnienie części przetargu, który miał wyłonić dwóch operatorów linii autobusowych w mieście na kolejne 7 lat. Sprzeciw złożył jeden z konkurentów.
Teraz machina przetargowa musi ruszyć od nowa, ale tylko w części zakwestionowanej, która dotyczy pakietu nr 1. To znaczy, że konsorcjum, które wygrało realizację pakietu nr 2 może szykować się do pracy od 1 stycznia.
– Przygotowujemy się do ogłoszenia nowego przetargu, ale też musimy zorganizować komunikację do czasu jego rozstrzygnięcia – tłumaczy Michał Górecki, rzecznik ZKM w Elblągu.
Niestety, z powodu epidemii i problemów z nią związanych nie wiadomo, kiedy nowy przetarg zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty. Pakiet nr 2 na jedną z dwóch części linii autobusowych w Elblągu jest wart ponad 62 mln zł. Ten z numerem 1, o który toczony jest spór, jest szacowany przez ZMK na ponad 46 mln zł. Umowy są siedmioletnie, od 1 stycznia 2021 roku.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





