Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Choć poziom wilgotności nie jest niski, to leśnicy przestrzegają przed lekkomyślnością

Fot. Lasy Państwowe

Przed weekendem w warmińsko-mazurskich lasach obowiązują II – średni i III – najniższy stopień zagrożenia pożarowego. Nie oznacza to jednak, że najważniejsze zasady dotyczące zachowania się w lasach nie obowiązują.

Wilgotność ściółki w naszych nadleśnictwach waha się od 28 do 36%. Zagrożenie pożarowe w poszczególnych nadleśnictwach jest średnie, a w niektórych najniższe. Nie znaczy to jednak, że możemy lekceważyć obowiązujące w lasach przepisy.

Nie używajmy otwartego ognia w odległości nie mniejszej niż 100 metrów od ściany lasu. Nie rozpalajmy ognisk i grilla w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Nie wjeżdżajmy do lasu samochodem, czy innym pojazdem mechanicznym. Jest to nie tylko wykroczenie, ale i jedna z przyczyn pożarów.

– podkreślił Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Adam Pietrzak zaznaczył, że najgorsze już za nami, bo to kwiecień jest miesiącem, który od lat „króluje” w statystykach liczby pożarów. Na ochronę przeciwpożarową Regionalna Dyrekcja Lasów państwowych w Olsztynie wydaje rocznie około 7 milionów złotych.

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, las, Adam Pietrzak
Dwie osoby zginęły w dwóch nocnych pożarach na Warmii i Mazurach

Do tragiczicznych w skutkach pożarów doszło tej nocy w Mrągowie i w powiecie kętrzyńskim. Jak podał oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV