Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: Szykujmy się na koronawirusa, ale nie zapominajmy o grypie

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Każdą epidemię powinniśmy traktować poważnie – mówiła w Porannych pytaniach Radia Olsztyn lekarz i senator Bogusława Orzechowska z Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek Sejm ma spotkać się na nadzwyczajnym posiedzeniu w sprawie przygotowań na ewentualne pojawienie się pacjentów zarażonych koronawirusem. Zachorowania notowane są w państwach sąsiednich. W Polsce więcej problemów na razie wywołuje grypa. Dlatego senator Bogusława Orzechowska w Porannych pytaniach podkreślała, że nie możemy o niej zapominać, choć oczywiście nie należy też lekceważyć koronawirusa.

Nie przesadzamy, bo każdą epidemię powinniśmy traktować poważnie. Musimy być przygotowani na przyjęcie koronawirusa. Natomiast dla nas problemem, od wielu lat, jest grypa. W Polsce zostały odnotowane zgony. Poważnymi problemami jest zapalenie mięśnia sercowego i ciężkie zapalenie płuc.

Z powodu grypy w Polsce w tym sezonie zmarło już 28 osób.

Gość Radia Olsztyn mówiła także o dość sprawnym zbieraniu podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Działacze PiS z Warmii i Mazur zebrali dotychczas około 20 tysięcy podpisów pod kandydaturą urzędującego prezydenta. Senator Bogusława Orzechowska przekonywała również, że istotna jest dobra współpraca prezydenta z rządem.

Zmiany, które mógł wprowadzić rząd Prawa i Sprawiedliwości były możliwe dzięki podpisowi ustaw bardzo ważnych dla Polaków i dzięki temu, że zostały one zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zbieranie podpisów poparcia pod kandydaturami potrwa do 26 marca. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, prezydent, senat, senator, Bogusława Orzechowska
Wykluczenie komunikacyjne i amerykańskie doświadczenia transportowe. Jeden z gości audycji był taksówkarzem w USA

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: Konrad Sajkowski - Konfederacja - Wolność Dariusz Rudnik -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV