Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Bezpieczne Ferie: oferty instytucji kultury i cyfrowy detoks

Fot. Fotolia.com

Gdzie warto szukać bezpiecznych feryjnych atrakcji? Czy w ferie możliwy jest cyfrowy detoks? O tym rozmawiamy w kolejnej audycji z cyklu Bezpieczne Ferie z Radiem Olsztyn.

Jakie propozycje dla dzieci i młodzieży mają regionalne instytucje kultury? Gdzie warto szukać feryjnych atrakcji? O tym mówią Angelika Stawisińska, dyrektorka Pałacu Młodzieży w Olsztynie, Lidia Milik z Gminnego Środka Kultury w Stawigudzie, Katarzyna Tomaszewicz z Planety 11 w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Internet, telewizja, komputer, smartfon – to wszystko towarzyszy nam nieustannie, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym. Eksperci zachęcają, aby w czasie ferii zimowych namawiać dzieci do bycia off-line.

Cyfrowy detoks nie musi być niczym strasznym. To okazja, aby pokazać najmłodszym inne możliwości spędzania czasu wolnego – podkreśla psycholog dr Magdalena Rowicka.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, zgodnie z zaleceniami specjalistów dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat) nie powinny korzystać z telefonu dłużej niż przez godzinę dziennie. Starsze dzieci i nastolatki nie powinny korzystać z urządzeń cyfrowych dłużej niż przez dwie godziny.

Redakcja: A. Niebojewska za I.Malewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, telefon
Phoenix w nowym filmie twórcy najciekawszych horrorów ostatnich lat

„Bo się boi” to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Najnowsze dzieło Ariego Astera, twórcy głośnych „Midsommar. W biały dzień” i „Dziedzictwa. Hereditary” to produkcja...

Zamknij
RadioOlsztynTV