Listy gończe i satyra w Mrągowie. Plenerowa wystawa na Piknik Country

Listy gończe mistrzów satyry
Karykatury w formie listów gończych rodem z Dzikiego Zachodu opanują przestrzeń wokół Mrągowskiego Centrum Kultury. Nowa plenerowa wystawa to gratka dla fanów muzyki i satyry.
Wystawę „Ujęci spod kreski. Galeria listów gończych mistrzów satyry” przygotowano jako jedno z wydarzeń towarzyszących Piknikowi Country.
Chcemy zrobić coś nowego, wyjść bardziej do ludzi. Będzie to 45 karykatur osób powiązanych z Piknikiem Country, zarówno artystów, jak i organizatorów. Całość przygotowaliśmy w formie listów gończych, nawiązujących do klimatu country i Dzikiego Zachodu
– powiedział Mateusz Kosakowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Na ekspozycję złoży się 19 prac satyrycznych autorstwa twórców z całej Polski. Wystawę będzie można oglądać na świeżym powietrzu od rozpoczęcia Pikniku Country, czyli 23 lipca aż do 12 sierpnia.
Posłuchaj wypowiedzi























![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
