Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Barbara Kudrycka jedynką PO do Parlamentu Europejskiego

Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego

Platforma Obywatelska pokazała swoje „jedynki” w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na Warmii i Mazurach zaskoczenia nie było. Listę warmińsko-mazursko-podlaską otwiera Barbara Kudrycka – była minister nauki i szkolnictwa wyższego, posłanka PO z Podlasia. Na drugim miejscu jest były siatkarz, a obecnie warmińsko-mazurski poseł PO Paweł Papke. Z Warmii i Mazur o mandat europosła będą się także ubiegali: radna sejmiku Bernadetta Hordejuk, kierownik GOPS w Rucianem Nidzie Monika Cwalińska, starosta ełcki Krzysztof Piłat i dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Elblągu Jerzy Wcisła.

Największym zaskoczeniem jest proponowany lider listy w Lublinie. To były spin doktor Prawa i Sprawiedliwości Michał Kamiński. W sejmowych kuluarach nie brak opinii, że jest on rzadkim gościem w Parlamencie Europejskim. Pytany o to szef lubelskiej Platformy, Włodzimierz Karpiński odpowiada krótko: super. Jest też przekonany, że Michał Kamiński dostanie się do europarlamentu:

W kuluarach Sejmu nie brak opinii, że Michał Kamiński jest rzadkim gościem w Parlamencie Europejskim.

Ostatecznie listy Platformy Obywatelskiej w wyborach do europarlamentu mają być zatwierdzone 22 marca na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. (iar/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Papke, wybory, PO, Parlament Europejski, Platforma Obywatelska, PE, listy
Urzędowa korespondencja nie zawsze trafia do adresatów

Listy urzędowe krążą teraz ze zdwojoną intensywnością. Gorący czas rozliczeń podatkowych i opłat podatków gruntowych sprawia, że urzędy wysyłają tysiące listów. Część z nich jednak nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV