Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: Z dodatkowych pieniędzy na drogi skorzystają samorządy gminne i powiatowe

Wojewoda Artur Chojecki. Fot. BSC

Przekazując dodatkowe pieniądze na drogi lokalne premier Mateusz Morawiecki spełnił obietnicę złożoną wojewodom – mówił w Porannych Pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Rząd zdecydował o przyznaniu dodatkowych 500 milionów złotych na drogi lokalne. Jak podkreślał wojewoda prawie 30 milionów trafi na Warmię i Mazury.

Pieniądze na drogi to jeden z najcięższych tematów pojawiających się podczas rozmów wojewodów z samorządowcami. Rozmowy takie pojawiają się niemal na każdym spotkaniu z wójtami, burmistrzami i starostami regionu. 500 milionów w skali kraju i 30 milionów dla Warmii i Mazur to są dodatkowe środki, które pojawiają się w tym roku na drogi lokalne. Wcześniej w województwie rozdysponowaliśmy blisko 48 milionów złotych. Łącznie jest to kwota prawie 80 milionów złotych. Kwota ta pozwoli zrobić pewne rzeczy w infrastrukturze dróg lokalnych. Zdaje sobie jednak sprawę, że potrzeby sięgają setek milionów złotych.

Powiaty i gminy będą mogły wystartować w nowym naborze wniosków. Będą one weryfikowane na poziomie wojewody, który dokona wstępnego wyboru i listę przekaże ministerstwu inwestycji i rozwoju. Artur Chojecki przekonuje, że o pieniądze z tego programu łatwiej będzie starać się uboższym gminom. Samorządy dostaną bowiem możliwość uzyskania dofinansowania większego niż 50 procent.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Arturem Chojeckim

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, drogi, pieniądze, Chojecki
Rząd przyznał prawie 30 mln złotych na drogi w naszym regionie

Rząd zdecydował o przyznaniu dodatkowych 500 mln zł na drogi lokalne. Prawie 30 milionów trafi na Warmię i Mazury. Poinformował o tym wojewoda Artur Chojecki. -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV