Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rząd przyznał prawie 30 mln złotych na drogi w naszym regionie

Fot. M. Lewiński

Rząd zdecydował o przyznaniu dodatkowych 500 mln zł na drogi lokalne. Prawie 30 milionów trafi na Warmię i Mazury. Poinformował o tym wojewoda Artur Chojecki.

To właśnie z kwestiami odtyczącymi przebudowy dróg lokalnych spotykamy się jako wojewodowie najczęściej – mówił Chojecki. – To zadanie wiążące się z największymi nakładami finansowymi, które są potrzebne – podkreślał wojewoda.

Teraz powiaty i gminy będą mogły wystartować w nowym naborze wniosków. Te będą weryfikowane na poziomie wojewody, który dokona wstępnego wyboru i pierwszą listę przekaże ministerstwu inwestycji i rozwoju.

Wojewoda twierdzi, że o pieniądze z tego programu łatwiej będzie starać się uboższym gminom. Samorządy dostaną bowiem możliwość uzyskania dofinansowania większego niż 50%. W ocenie Zbigniewa Pazerskiego, szefa Wydziału Infrastruktury, Geodezji i Rolnictwa to ważne, bo do tej pory, w programach tego typu zapotrzebowanie na inwestycje tego typu było ponad dwukrotne. – Teraz też spodziewamy się dużego zainteresowania – dodał.

Nabór wniosków powinien być jeszcze ogłoszony w tym tygodniu i potrwa do 15 kwietnia. Maksymalna kwota, o którą będą się mogły ubiegać samorządy, to 5 milionów dla jednego zadania.

Z poprzedniego rządowego programu na drogi powiatowe i gminne na Warmii i Mazurach przeznaczono 48 milionów złotych. Za tę kwotę przebudowywane są m.in. trasy Turośl-Pisz, Wielbark-Rozogi, Kamiennik Wielki-Pomorska Wieś oraz Krzemieniewo-Kurzętnik.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, dofinansowanie, Artur Chojecki
Szykują się zmiany w zasadach dofinansowania wymiany pieców

Olsztyński urząd miasta chce zmienić zasady dofinansowania wymiany pieców w domach i kamienicach. Tegoroczną edycję programu radni uchwalili dwa miesiące temu – ale teraz będą musieli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV