Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcemy przybliżyć relacje samorządu i biznesu”. W Olsztynie odbywa się konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego

Konferencja BGK w Olsztynie. Fot. A.Piedziewicz

Przedsiębiorcy, samorządowcy i eksperci gospodarczy. Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował w Olsztynie konferencję, na którą zaprosił przedstawicieli biznesu i lokalne władze.

Konferencja w Olsztynie to jedna z cyklu konferencji organizowanych przez BGK w całej Polsce, informujących o wsparciu oferowanym przez bank  firmom i samorządom.

Także na Warmii i Mazurach firmy korzystają z naszego wsparcia, którego nie ma w bankach komercyjnych. Wchodzimy na rynki, na które banki komercyjne nie chcą bądź boją się wchodzić. To np. za wschodnią granicę. Mamy program ekspansji zagranicznej, współpracujemy z Polskim Funduszem Rozwoju, dzięki czemu dajemy nie tylko finansowanie dłużne na inwestycje, ale dajemy także finansowanie kapitałowe, czyli jesteśmy w stanie zaangażować się kapitałowo. Dzięki takiej hybrydzie więcej firm może rozwijać się w różny sposób

– mówi Anna Bułło, dyrektor regionu warmińsko-mazurskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zorganizowano także panel o wsparciu samorządów. BGK pomaga im finansować inwestycje, także unijne, jak również projekty związane z budownictwem mieszkaniowym.

Podczas konferencji zaprezentowano także nowe narzędzie przeciwko wyłudzaniu podatków. Ministerstwo Finansów uruchomiło system ostrzegania firm, które są uczciwe, ale mogą być wciągane przez przestępców w tzw. karuzele podatkowe.

Nasze systemy analityczne pozwalają namierzać karuzele, chcemy ostrzegać tych przedsiębiorców, którzy są nieświadomie wciągani w takie działania. Będziemy wysłać pismo do podatnika, informując, że znajduje się w grupie ryzyka i wskazując konkretną transakcję oraz zaproponować działania minimalizujące ryzyko. Podatnicy nie powinni czuć się zagrożeni – takie pismo to nie żaden wyrok śmierci, tylko wyciągnięcie ręki. Wskazujemy, jak należy się zachować, by pozbyć się tego problemu

– mówił podczas konferencji wiceminister finansów Paweł Cybulski, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Jego zdaniem takie pisma mogą zacząć trafiać do podatników już w najbliższych dniach.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego wystąpił także dr inż. Wojciech Myślecki, ekspert gospodarczy, który mówił o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju oraz o szansach rozwojowych Warmii i Mazur. Swoje wystąpienie miał również mjr Rocco Spencer, emerytowany oficer armii amerykańskiej, który zajmuje się szkoleniami na temat przywództwa w biznesie.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Anną Bułło

Posłuchaj rozmów Andrzeja Piedziewicza mjr Rocco Spencer’em

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Joanną Domian 

Konferencja BGK w Olsztynie. Fot. A.Piedziewicz

Wiceminister finansów Paweł Cybulski na konferencji w Olsztynie. Fot. P.Aksiuto

Konferencja BGK w Olsztynie. Fot. A.Piedziewicz

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, biznes, samorząd, Olsztyn
Z powodu strajku nauczycieli nie mogli poprawić ocen i przystąpić do matury. Olsztyńskie kuratorium bada dwie skargi rodziców uczniów

Do części kuratoriów wpłynęły nieliczne skargi na brak możliwości poprawiania ocen przez uczniów w efekcie strajku nauczycieli.  Dwie skargi dotyczące braku możliwości poprawienia ocen przez uczniów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV