Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

12 kg narkotyku w przesyłce do Olsztyna. Trwają przesłuchania ws. przemytu

fot. Przemysław Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie przesłuchuje kolejnych świadków w sprawie przemytu narkotyków. Wczoraj (13.06.) rozpoczął się proces Jacka W. oskarżonego o „dokonanie, wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środka odurzającego w postaci około 12 kg marihuany”. Miało do tego dojść dwa lata temu w Olsztynie.

Akt oskarżenia skierował Pomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Według ustaleń śledczych, 24 czerwca 2022 r. oskarżony pojechał do Hiszpanii, a trzy dni później wrócił do Olsztyna. Następnego dnia, w czasie kontroli kontenerów z przesyłkami kurierskimi, niemieccy celnicy ujawnili nadaną w Hiszpanii paczkę z marihuaną zaadresowaną do odbiorcy w Olsztynie i przekazali sprawę polskim służbom.

Biegli ustalili, że w paczce było prawie 12 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 190 tys. zł. Oskarżonego zatrzymano podczas odbioru przesyłki, w której podmieniona została zawartość.

W pierwszym dniu procesu Jacek W. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniał, że o odbiór paczki poprosił go znajomy, według którego miały w niej być pieniądze, a nie narkotyki.

Oskarżony był już wielokrotnie karany. Obecnie jest tymczasowo aresztowany.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Kupił 12 kg marihuany i wysłał do Olsztyna. Wpadł, gdy chciał odebrać przesyłkę

Więcej w sąd, narkotyki, proces
Kupił 12 kg marihuany i wysłał do Olsztyna. Wpadł, gdy chciał odebrać przesyłkę

Przed sądem w Olsztynie rozpoczął się w czwartek proces mężczyzny, który według prokuratury sprowadził z Hiszpanii do Polski 12 kg marihuany wartej prawie 200 tys. zł....

Zamknij
RadioOlsztynTV