Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kupił 12 kg marihuany i wysłał do Olsztyna. Wpadł, gdy chciał odebrać przesyłkę

Przed sądem w Olsztynie rozpoczął się w czwartek proces mężczyzny, który według prokuratury sprowadził z Hiszpanii do Polski 12 kg marihuany wartej prawie 200 tys. zł. Kupiony w Hiszpanii narkotyk miał nadać przesyłką kurierską do Olsztyna. Podejrzaną paczkę wykryli niemieccy celnicy.

Akt oskarżenia w tej sprawie wysłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Jacek W. został oskarżony o dokonanie, wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środka odurzającego w postaci około 12 kg marihuany

– brzmi zarzut.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna 24 czerwca 2022 r. pojechał do jednego z miast w Hiszpanii, by po trzech dniach wrócić do Olsztyna. W tym czasie niemieccy celnicy podczas kontroli kontenerów z przesyłkami kurierskimi odkryli, że w paczce nadanej w Hiszpanii jest marihuana. Przesyłka była zaadresowana na odbiorcę w Olsztynie. Niemieckie służby poinformowały o tym polskie organy ścigania.

Biegli z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, którzy zbadali zawartość tej przesyłki, ustalili, że znajdowało się w niej blisko 12 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 190 tys. zł. 4 lipca policjanci w Olsztynie zatrzymali mężczyznę, który miał odbierać pakunek z Hiszpanii. W paczce nie było już narkotyków, bo te zabezpieczyli wcześniej śledczy.

Mężczyzna nie przyznał się on do winy. Przed sądem mówił, że o odbiór przesyłki kurierskiej poprosił go znajomy, który przekazał mu, że mają w niej być pieniądze, a nie narkotyki. Na czwartkowej rozprawie sąd przesłuchał także dwóch świadków. Proces Jacka W. będzie kontynuowany w piątek.

Oskarżony był wcześniej wielokrotnie karany. Do sądu przyjechał z aresztu.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sąd, marihuana, narkotyk
Miał znęcać się nad 8-miesięcznym dzieckiem. Zakończył się proces odwoławczy w tej sprawie

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się w czwartek proces odwoławczy mężczyzny oskarżonego o znęcanie się i usiłowanie zabójstwa dziecka swojej ówczesnej partnerki. W pierwszej instancji...

Zamknij
RadioOlsztynTV