Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy kandydatów PSL do sejmiku wojewódzkiego

Fot. A. Piedziewicz

PSL przedstawił kandydatów do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. W Olsztynie odbyła się konwencja wyborcza ludowców.

„Jedynkami” w poszczególnych okręgach w wyborach do sejmiku województwa będą członkowie zarządu województwa – Gustaw Marek Brzezin, Wioletta Śląska-Zyśk i Sylwia Jaskulska – a oprócz nich przewodniczący sejmiku Jan Bobek i radny Edward Adamczyk.

Zawalczymy o jak najlepszy wynik. Jesteśmy alternatywą dla tych dwóch zwalczających się opcji, okładających się maczugami po głowach

– mówił w Olsztynie szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przyznawał natomiast, że nie liczy na tyle sejmikowych mandatów, co w obecnej kadencji.

Liczę na 8-9 mandatów. Obecnie mamy 14 mandatów, zdajemy sobie sprawę, że ten rynek polityczny uległ zmianie

– mówił tuż przed konwencją. Obaj wykluczali natomiast możliwość utworzenia po wyborach sejmikowej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Podczas konwencji zabrakło jednoznacznej deklaracji w sprawie kandydata ludowców na prezydenta Olsztyna. Kilka godzin przed wojewódzką konwencją szef PSL odwiedził Elbląg, gdzie udzielił poparcia urzędującemu prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu. W sprawie Olsztyna wcześniej pojawiały się natomiast informacje, że PSL może poprzeć Piotra Grzymowicza. Władysław Kosiniak-Kamysz nie chciał jednak tego na razie potwierdzić.

– Jeszcze wszystko przed nami – skwitował. O trwających rozmowach z Piotrem Grzymowiczem mówili natomiast lokalni działacze.

Przypomnijmy, że dotychczas start w wyborach na prezydenta Olsztyna oficjalnie zadeklarowali Piotr Grzymowicz, Michał Wypij ze Zjednoczonej Prawicy, Beata Bublewicz z koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, Krzysztof Kacprzycki z SLD i Andrzej Maciejewski z Kukiz 15.

Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 26 września. A same wybory odbędą się 21 października.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, wybory samorządowe, Gustaw Marek Brzezin, Wioletta Śląska-Zyśk, Sylwia Jaskulska, Jan Bobek
Tomasz Andrukiewicz kandydatem Stowarzyszenia Dobro Wspólne w wyborach na prezydenta Ełku

W Ełku ruszyła kampania wyborcza. Stowarzyszenie Dobro Wspólne zaprezentowało kandydata na prezydenta miasta. Jest nim urzędujący prezydent Tomasz Andrukiewicz, który sprawuje tę funkcję od 12 lat....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV