Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany podatkowe Polskiego Ładu i najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Posłuchaj Porannych Pytań

Anna Wojciechowska (PO), Bogusława Orzechowska (PiS)

W życie weszły podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu. Zmiany oceniały posłanka Anna Wojciechowska (PO) i senator  Bogusława Orzechowska (PiS). Parlamentarzystki z regionu skomentowały również najnowszy sondaż poparcia partii politycznych.

Kwota wolna od podatku wynosi 30 tysięcy złotych. Zwiększyła się też kwota, od której wpadamy w II próg podatkowy – teraz to 120 tysięcy złotych. Są też zmiany dotyczące składki zdrowotnej – dotychczas jej część mogliśmy odliczyć od podatku, a do tego przedsiębiorcy płacili składkę zryczałtowaną. Teraz składka – w wymiarze 9 procent dochodu – nie będzie już odliczana.

Anna Wojciechowska posłanka Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że Polski Ład to program nieprzemyślany.

To są złudzenia, że wszyscy na tym skorzystają. Rząd przerzucił cały ciężar utrzymania służby zdrowia na Polaków. Każdy odczuje to we własnej kieszeni.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska cieszyła się, że założenia podatkowe Polskiego Ładu weszły w życie.

Wprowadzenie Polskiego Ładu umożliwia pomoc i funkcjonowanie najsłabszym. Największe ulgi będą dla gospodarstw domowych.

Gdyby wybory odbyłyby się w niedzielę, wygrałoby je PiS z poparciem 35,9 procent, drugie miejsce zajęłaby KO z poparciem 24,2 procent, a trzecie – Polska 2050 z wynikiem 13,5 procent – wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. Senator Orzechowska jest zadowolona z takiego wyniku jej ugrupowania.

Większość popiera te wszystkie zmiany, które są. Wiadomo, że nasz rząd musi się zmagać ze wszystkimi trudnościami: kwestia naszej wschodniej granicy czy pandemia COVID-19.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej mówiła, że wynik jej partii jest satysfakcjonujący, ale będzie zdecydowanie wyższy.

Dlatego, że to trudny okres dla rządu, bo jest problem Pegasusa, afera Mejzy, postępująca inflacja.

Zgodnie z wynikami sondażu na Konfederację głos oddałoby 9 procent wyborców, a na Nową Lewicę 8,4 procent. Do Sejmu dostałoby się jeszcze PSL.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny dzień wzrostów zakażeń koronawirusem, duży spadek liczby zgonów

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekazał w poniedziałek rano, że zakażonych jest 6422 pacjentów. - Ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 9 osób - poinformował...

Zamknij
RadioOlsztynTV