Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmartwienie Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonek

Fot. archiwum RO

Olsztyńskie Amazonki mogą stracić jedno z 4 miejsc, w których – pod okiem specjalistów – przechodzą rehabilitację i wracają do pełni sił po operacjach onkologicznych.

Widmo likwidacji zawisło nad salą przy ulicy Profesorskiej. Okazuje się, że zarząd Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki chce zrezygnować z bezpłatnego użytkowania sali mieszczącej się Klubie Alternatywy.

Olsztyńskie Towarzystwo Amazonek skupia prawie 200 pań z Olsztyna i okolic. Jak mówi jedna z nich, pani Małgorzata, gdy dowiedziała się o planach zakończenia ćwiczeń w sali przy ul. Profesorskiej bardzo się zmartwiła:

00:00 / 00:00

 

Marianna Kunikowska, prezes Olsztyńskiego Towarzystwa wyjaśnia, że rezygnacja z lokalizacji przy ul. Profesorskiej wynika z powodów finansowych. Choć sala użyczana jest bezpłatnie, to trzeba opłacić rehabilitanta:

00:00 / 00:00

Jeśli do końca roku frekwencja na zajęciach przy ul Profesorskiej nie poprawi się, Stowarzyszenie prowadzić będzie zajęcia jedynie w LO 5, Olsztyńskiej Szkole Wyższej i Poliklinice. (imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, kobiety
Badania mogą nas uchronić przed nowotworami głowy i szyi

Na Warmii i Mazurach, z roku na rok, odnotowuje się 10 tysięcy nowych zachorowań na raka głowy i szyi. Są to przede wszystkim rak krtani, migdałków,...

Zamknij
RadioOlsztynTV