Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie wokół wyboru patrona Ełku

Poseł Tomasz Makowski prezentuje identyfikatory członków akcji przeciwnych ustanowieniu Jana Pawła II patronem Ełku. Fot. M. Zbrożek

Ełcka Rada Miejska, w styczniu, pozytywnie zaopiniowała wniosek o ustanowienie Jana Pawła II patronem miasta.

Podpisało się pod nim 4 tysiące mieszkańców. Przeciwko takiemu wnioskowi protestują członkowie Twojego Ruchu, którzy rozpoczęli zbiórkę podpisów pod własnym wnioskiem.

Poseł Tomasz Makowski uważa, że w sprawie patrona powinni wypowiedzieć się wszyscy mieszkańcy Ełku. Dlatego członkowie Twojego Ruchu będą chodzić po domach i instytucjach oraz na ulicach i zbierać opinie mieszkańców. Partia planuje również wystosowanie listu otwartego do papieża Franciszka.

Wiceprzewodniczący rady miasta Michał Tyszkiewicz – jeden z pomysłodawców tego, by patronem Ełku został papież Polak uważa, że skoro radni poparli wniosek mieszkańców, to nie ma o czy rozmawiać. Jego zdaniem działania posła Twojego Ruchu to polityczna rozróba.

Podpisy pod wnioskiem o nieustanawianie Jana Pawła II patronem Ełku będą zbierane do końca marca. (zbro/bsc)

Posłuchaj raportu Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, papież, Jan Paweł II
Konsultacje społeczne RPO dotarły do Ełku

Trwają konsultacje społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Dzisiaj przedstawiciele samorządu województwa spotkali się w Ełku z samorządowcami ze wschodniej części warmińsko-mazurskiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV