Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zalecenia lekarza weterynarii dla hodowców drobiu

Należy odizolować hodowle drobiu od dzikiego ptactwa – to najważniejsze zalecenie wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Weterynarii w Olsztynie.

Jest to efekt coraz częściej pojawiających się w Europie ognisk ptasiej grypy. Choroba przenoszona jest prawdopodobnie przez dzikie ptaki, dlatego trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad sanitarnych. Konieczne jest zabezpieczenie obiektów na fermach przed dostępem dzikich ptaków i należy prowadzić dezynfekcję środków transportu zwierząt i pasz przed ich wjazdem na teren fermy.

Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby nie przedostał się do hodowli w Polsce – wyjaśnia Dorota Danieluk zastępca wojewódzkiego lekarza weterynarii.

00:00 / 00:00

Wirus H5N8 od listopada zeszłego roku był notowany w krajach europejskich między innymi w Holandii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i ostatnio w Bułgarii. Wszędzie tam konieczne było wybicie tysięcy ptaków z ferm, w których stwierdzono obecność wirusa. (skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drób, prasia grypa, hodowca drobiu
Potrawy z drobiu królowały w Nidzicy

W Nidzicy zakończył się 4 Regionalny Festiwal Potraw z Drobiu. Podczas imprezy promującej Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle zorganizowano trzy konkursy, w których przygotowywano potrawy z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV