Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakaz marnowania prądu w ratuszu. Jest zarządzenie prezydenta

Fot. P. Getka

Prezydent Olsztyna wydał zarządzenie dotyczące oszczędzania energii w urzędzie. Urzędnicy mają odłączać z sieci nieużytkowane urządzenia, listwy zasilające lub drukarki i bez powodu nie włączać oświetlenia w pomieszczeniach.

Zarządzenie prezydenta Olsztyna „w sprawie ograniczenia zużycia energii elektrycznej w Urzędzie Miasta Olsztyna” jest pierwszym zarządzeniem wydanym w tym roku przez Piotra Grzymowicza.

Pracownikom ratusza nakazuje się m.in. wprowadzać komputer lub inne urządzenia w „stan uśpienia” w przypadku ich nieużywania, nie pozostawiać w gniazdkach ładowarek i zasilaczy urządzeń służbowych po zakończeniu ładowania, a nowe sprzęty elektryczne mają być kupowane „w oparciu o kryterium najwyższej możliwej klasy energetycznej”.

Urzędnikom przypomniano o obowiązku gaszenia światła w pomieszczeniach, „w których aktualnie nie przebywają osoby”, mają też „wyłączać oświetlenie na korytarzach, w przypadku, gdy naturalne oświetleni jest wystarczające”. W pomieszczeniach socjalnych mają być odłączane z sieci urządzenia, które pozostają w trybie czuwania. Po zakończeniu pracy urzędnicy mają wyłączać, a nie wygaszać komputery, gasić drukarki i listwy zasilające.

Zakazano podłączania prywatnych urządzeń do sieci energetycznej ratusza i używania przenośnych klimatyzatorów, czy grzejników. Wyłączone mają być lampki i inne ozdoby.

Kierownictwu ratuszowych wydziałów wskazano, że „powinni uwzględniać okoliczność, iż rekomenduje się taki sposób organizacji pracy w komórkach organizacyjnych, który będzie wpływał na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, w szczególności poprzez zagęszczenie liczby pracowników w pomieszczeniach, z uwzględnieniem norm bhp”.

Urzędnikom, którzy nie będą przestrzegali zasad dotyczących oszczędzania energii zagrożono karami.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, Piotr Grzymowicz, urząd miasta
Będą konsultacje społeczne w sprawie Zatorzanki. „Liczymy na wypracowanie dobrego projektu”

Będą konsultacje społeczne w sprawie hali targowej Zatorzanka w Olsztynie. Sprawa wygaszenia handlu w budynku była powodem wielu protestów - mieszkańców Zatorza, kupców z pobliskiego targowiska...

Zamknij
RadioOlsztynTV