Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z fałszywymi pozwoleniami na pracę próbowała nielegalnie przekroczyć granicę

Przejście graniczne w Grzechotkach

Rosjanka próbowała nielegalnie wjechać do Polski. 34-letnia kobieta chciała przekroczyć granicę w Grzechotkach z fałszywymi pozwoleniami na pracę.

Mieszkanka obwodu kaliningradzkiego w trakcie kontroli deklarowała, że celem podróży jest podjęcie pracy w jednej z firm budowlanych, na stanowisku kucharza. Pokazała też oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdził dokument i okazało się, że blankiet oświadczenia jest w całości sfałszowany.

Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od kobiety 500 zł. Ponadto Rosjance wydano decyzję o unieważnieniu wizy i odmowie wjazdu do Polski.

W wyniku ostatniej kontroli przeprowadzonej w firmach w regionie przez Warmińsko-Mazurską Straż Graniczną 30 tysięcy złotych grzywny może dostać agencja pracy, która nielegalnie zatrudniła pracowników z Ukrainy w powiecie kętrzyńskim.
Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców z Ukrainy. Agencja pracy musi liczyć się z grzywną.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzechotki
Groźny przestępca na przejściu w Grzechotkach. Ukrainiec był pilnie poszukiwany przez międzynarodową policję kryminalną

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatela Ukrainy, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu za handel i produkcję metamfetaminy. Cudzoziemiec próbował wjechać do Polski przez drogowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV