Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybitny reprezentant Polski i zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn kończy karierę. Czas na nowe wyzwanie!

Daniel Pliński kończy karierę. Fot. M.Świniarski

Wyjazdowe spotkanie z Treflem Gdańsk było ostatnim, w którym popularny „Plina” wystąpił jako zawodowy siatkarz. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn poinformował, że sezon 2017/2018 był jego ostatnim i kończy zawodową karierę.

Z reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy, jest pięciokrotnym mistrzem Polski. W Plus Lidze rozegrał najwięcej meczów w historii oraz zanotował najwięcej bloków. Jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy w historii, Daniel Pliński, w Olsztynie zakończył karierę.

Urodzony w Pucku zawodnik grał w najlepszych polskich klubach – reprezentował barwy m.in. Jastrzębskiego Węgla i siatkarskiej potęgi ostatnich lat – PGE Skry Bełchatów. Z tymi ostatnimi zdobył pięć razy Mistrzostwo Polski (2008, 2009, 2010, 2011, 2014), a także stał na podium siatkarskiej Ligi Mistrzów: w roku 2012 bełchatowianie zajęli drugie miejsce, a w 2008 i 2010 roku – trzecie.

Wszystko wskazuje na to, że znakomity siatkarz będzie teraz ekspertem telewizyjnym, co ogłosił na Twitterze dziennikarz Canal Plus Żelisław Żyżyński.

Daniel Pliński ma za sobą również bardzo bogatą karierę reprezentacyjną. Oprócz wspomnianych: mistrzostwa Europy i wicemistrzostwa świata, środkowy może pochwalić się m.in. wygraniem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w 2008 i 2009 roku. Na obu tych imprezach został wybrany najlepszym środkowym turnieju.

Ostatnie sezony siatkarz spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Z Akademikami w tym roku zajął czwarte miejsce w Plus Lidze, co jest najlepszym wynikiem drużyny z Warmii od dekady.

 

Redakcja: A. Dybcio/M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, kariera, Daniel Pliński
Nowe twarze w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Zgodnie z przewidywaniami, dwuletnie umowy podpisali: mistrz Słowacji, dwukrotny zdobywca Pucharu tego kraju Marcel Lux oraz doświadczony środkowy Paweł Pietraszko z GKSu Katowice. Najważniejszymi czynnikami, decydującymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV