Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie  

Ważny mecz Indykpolu AZS Olsztyn w PlusLidze. Akademicy jadą do Rzeszowa

Fot. FB/Indykpol AZS Olsztyn

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn niezwykle ważne spotkanie w PlusLidze. Poniedziałkowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów może zadecydować o kolejności w tabeli przed fazą play-off i zapewnić Akademikom przewagę własnego parkietu.

Wyjazd do Rzeszowa od lat nie należy jednak do łatwych. W hali Podpromie zawsze gra się trudno, dlatego o dobry wynik będzie niezwykle ciężko. Ciężaru gatunkowego tego spotkania stara się jednak unikać trener Indykpolu AZS Olsztyn Daniel Pliński.

Jednym z liderów olsztyńskiego zespołu jest przyjmujący Moritz Karlitzek, który prowadzi w klasyfikacji MVP PlusLigi. Niemiec, w rozmowie z Maciejem Świniarskim, podkreślił, że spotkanie z Resovią będzie bardzo wymagające.

Szczerze mówiąc, myślę, że to będzie bardzo trudny mecz. Mam nadzieję, że tak będzie. Naszym celem musi być nawiązanie dobrej walki i pokazanie naszego poziomu, a wtedy wszystko może się zdarzyć. Z pewnością gramy z topową drużyną

– powiedział Moritz Karlitzek.

: Czy uważasz, że to najważniejszy mecz, jaki do tej pory rozegraliście w lidze?

Nie powiedziałbym tak. To kolejny mecz, kolejny ważny mecz, ale wcześniej mieliśmy Bełchatów, Chełm – to również były bardzo ważne spotkania, w których musieliśmy zdobyć punkty. Teraz to trochę inna historia. Musimy bardzo szanować przeciwnika i mam nadzieję, że pokażemy nasz dobry poziom

– stwierdził.

: Jesteś najlepszym zagrywającym w PlusLidze. Czy są różnice między halami, jeśli chodzi o dobre zagrywki? Lubisz Podpromie?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Nie rozmyślam zbyt wiele o różnych halach, po prostu wykonuję swoją robot

– dodał.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00


Autor: M.Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

Więcej w play-offy PlusLiga, siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn, Daniel Pliński, Asseco Resovia Rzeszów, Moritz Karlitzek
50 lat od złota olimpijskiego. Olsztyn wspomina Huberta Wagnera

13 marca minęły 24 lata od śmierci Huberta Jerzego Wagnera, najwybitniejszego trenera w historii polskiej siatkówki. W olsztyńskiej Uranii, gdzie znajduje się tablica poświęcona szkoleniowcowi, złożono...

Zamknij
RadioOlsztynTV