Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, jak region wykorzysta dodatkowe środki unijne

Wiemy, jak zostaną podzielone dodatkowe unijne pieniądze dla województwa warmińsko-mazurskiego. Jak już informowaliśmy, Komisja Europejska przyznała regionowi 20 milionów euro.

Komisja Europejska przyznała 6 polskim województwom dodatkowe wsparcie na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 oraz na transformację cyfrową i ekologiczną. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego pierwsze informacje mówiły jedynie o kwocie wsparcia wynoszącej 20 milionów euro oraz o tym, że pieniądze będą przeznaczone na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na pomoc służbie zdrowia, m.in. w uruchomieniu rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19.

Pieniądze zostaną wpisane do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którym zarządza marszałek województwa. Urząd marszałkowski w Olsztynie informuje, że z 20 milionów euro większa część – bo prawie 11 milionów euro – zostanie przeznaczona na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, natomiast na służbę zdrowia zapisano nieco ponad 9 milionów euro.

Dodatkowe środki muszą zostać wykorzystane najpóźniej do końca 2023 roku.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, komisja europejska, Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Samorządowcy o dodatkowych milionach euro dla Warmii i Mazur: te środki pomogą przedsiębiorcom

Dodatkowe 20 milionów euro dla Warmii i Mazur. To pieniądze na walkę ze skutkami pandemii. Z przyznania środków cieszą się radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Komisja Europejska...

Zamknij
RadioOlsztynTV