Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmię i Mazury opanowały… Pokemony!

Pokemony pokazują się na ekranach telefonów, podczas spacerów ulicami miasta

Na całym świecie – również na Warmii i Mazurach – furorę robi aplikacja, która na rzeczywistej mapie umieszcza… Pokemony łapane przez graczy. Pokemony, czyli stworki, to postaci z azjatyckiej kreskówki, która przeżywa renesans.

Kamil z Olsztyna, który razem z Maciejem Świniarskim, reporterem Polskiego Radia Olsztyn łapał pokemony, nie ukrywa, że grają i starsi, i młodsi. Trzeba jednak pamiętać również o tej prawdziwej rzeczywistości i rozglądać się na boki, żeby np. nie wpaść pod samochód.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Tomasz Szmit z Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, który zajmuje się uzależnieniami od komputerów, przewiduje, że do gry trzeba będzie dostosować między innymi… przepisy. Jak mówi – mogą pojawić się zakazy łapania Pokemonów w komunikacji miejskiej, kościołach lub w szkołach

00:00 / 00:00

Tymczasem policjanci apelują o rozwagę podczas rozgrywki. Przypominają, że gdyby ktoś próbował grać, prowadząc samochód, zapłaci nawet 200 złotych mandatu i dostanie 5 punktów karnych.

 

 

(mświn/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gra, telefon komórkowy, Pokemony
W Elblągu rusza gra o wakacyjny staż

W Elblągu rozpoczyna się trzecia edycja programu "Gra o wakacyjny staż". Do 22 kwietnia organizator czyli Elbląska Izba Gospodarcza czeka na zgłoszenia fundatorów stażów. Posłuchaj relacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV