Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W wakacje wstąpili do WOT. Na Warmii i Mazurach przybyło blisko 60 terytorialsów

Fot. 4.W-MBOT

Grono żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej powiększyło się na Warmii i Mazurach o kolejnych 57 osób. Przez 16 dni szkolili się w Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, gdzie złożyli uroczystą przysięgę.

Jak informuje Paulina Kucińska, rzecznik 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wśród składających przysięgę były osoby młode, głównie uczniowie i studenci, którzy wakacyjny czas wykorzystali na to, aby wstąpić do WOT, odbyć szkolenie podstawowe i rozpocząć wojskową przygodę, ale i wypełnić żołnierski obowiązek.

00:00 / 00:00

To ludzie o różnych zawodach, zainteresowaniach i pasjach, m.in. instruktorzy sztuk walki, programiści, laureaci olimpiad naukowych, nauczyciele, ratownicy medyczni oraz pasjonaci historii.

Teraz przed terytorialsami minimum trzy lata służby, którą odbędą w batalionach w Braniewie, Giżycku, Morągu i Olsztynie.

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej liczy obecni 2 870 żołnierzy.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska / Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, służba
Z Bemowa Piskiego do Warszawy. Oficerowie NATO uczczą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W przededniu 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stolicę odwiedzili oficerowie NATO, którzy stacjonują w Bemowie Piskim w Warmińsko-Mazurskiem. Oficerowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak mówili było...

Zamknij
RadioOlsztynTV