Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie trwa akcja koszenia Łyny. Wędkarze i kajakarze muszą się liczyć z utrudnieniami

Trwa koszenie rzeki Łyny (22 czerwca 2016) . Fot. A. Podbielska

W Olsztynie koszone jest dno Łyny. Ma to udrożnić rzekę i obniżyć poziom wody, który w mieście przekraczał stany alarmowe.

Koszenie może utrudnić połowy wędkarzom i  pływanie kajakarzom. Na odcinku rzeki, który jest teraz oczyszczany, pracuje łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Trzeba uważać na roślinność, która w tym czasie może płynąć Łyną. Pływa łódź, która kosi dość szeroko kosi na długości 10 m. Trzeba liczyć się z utrudnieniami i tym, że trzeba będzie wysiąść z kajaka i przenieść go kawałek.

– tłumaczy  Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Białymstoku.

W kilku miejscach w poprzek koryta rzeki zostaną założone przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności spływającej z nurtem.

Ostatnie przetamowanie znajdować się będzie na wysokości mostu w ciągu ulicy Niepodległości w Olsztynie. Niewielkie ilości skoszonej roślinności mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta. Koszenie Łyny ma się zakończyć w połowie tygodnia.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja:

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzeka, poziom wody, stan alarmowy, koszenie Łyny
Koniec z podtapianiem działek. Łyna została udrożniona po interwencji Radia Olsztyn

Wystarczyło wykosić dno rzeki, by działkowicze z Olsztyna odetchnęli z ulgą. Łyna, która od lat była zaniedbana, zarosła w Olsztynie do tego stopnia, że woda nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV