Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie dziś bez zielonej fali

Fot. Łukasz Węglewski

Z powodu prac technicznych w sobotę nie będzie działał system sterujący sygnalizacją świetlną na większości skrzyżowań w Olsztynie.

Może to zakłócić płynność ruchu samochodowego i spowodować utrudnienia dla kierowców – poinformowały służby miejskie.

Jak poinformował rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Paweł Pliszka, spodziewane utrudnienia są związane z pracami przy serwerze, na którym znajduje się oprogramowanie sterujące systemem sygnalizacji świetlnych w mieście.

Z tego powodu system sterowania ruchem SCATS, odpowiadający za tzw. zieloną falę, przez pewien czas nie będzie działał. Według rzecznika, aby ograniczyć utrudnienia dla kierowców prace będą prowadzone w sobotę, ale – jak zaznaczył – niedziela jest „dniem rezerwowym” na ich dokończenie.

Przy normalnej pracy system SCATS zbiera informacje z 46 sygnalizacji w mieście, analizuje natężenie ruchu i reguluje cykl świateł na skrzyżowaniach tak, by kierowcy jak najkrócej czekali na zielone. Bez niego światła na każdym z tych skrzyżowań będą działały odrębnie. Może to spowodować korki.

W Olsztynie są 82 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. W systemie SCATS działa 46 sygnalizacji w ciągu ulic: Warszawskiej, Śliwy, Szrajbera, 1 Maja, Wojska Polskiego, Sikorskiego, Pstrowskiego, Niepodległości, Limanowskiego, Piłsudskiego, Tuwima, Synów Pułku oraz części ul. Kościuszki i Wyszyńskiego. (pap/gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Stary Ratusz

64 rocznica zakończenia odbudowy Starego Ratusza ze zniszczeń wojennych jest okazją do opowiedzenia o przeszłości i teraźniejszości jednego z trzech najważniejszych zabytków Olsztyna. Historię Starego Ratusza...

Zamknij
RadioOlsztynTV