Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urzędnicy przestrzegają przed ujawnianiem danych osobowych

Twoje dane – Twoja sprawa – po raz siódmy ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych.

Celem projektu, adresowanego do młodych ludzi, jest uświadomienie jak ważna jest ochrona wszelkich informacji o nas i naszych bliskich. Począwszy od naszych wakacyjnych wyjazdów, zarobków, kończąc na ostatnich zakupach. Mówiąc zbyt wiele o sobie i swoich bliskich sami typujemy się na potencjalny cel oszustów. Dodatkowo sprawę ułatwiamy udostępniając w sieci nasze dowody osobiste, dowody rejestracyjne czy badania lekarskie.

Na Warmii i Mazurach do projektu włączyło się ponad 20 szkół i przedszkoli. To właśnie tam odbywać się będą gry i zabawy edukacyjne oraz spotkania z policjantami czy przedstawicielami poszczególnych urzędów. Akcja odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ekspresowo między Miłomłynem a Ostródą

Można jechać tamtędy 120 kilometrów na godzinę. Drogowcy oddali do użytku prawie 10-kilometrowy odcinek zmodernizowanej trasy S7 między Miłomłynem a Ostródą. Nowy odcinek liczy ponad 9...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV