Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Unikatowa inwestycja w Elblągu. Jedna z czołowych firm meblarskich zbudowała centrum dystrybucji

Fot. A. Pastuszka

W Elblągu powstało centrum dystrybucji. Zbudowała je jedna z czołowych firm meblarskich w mieście. Inwestycja jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój rynku meblarskiego na Warmii i Mazurach.

Centrum dystrybucyjne to najnowsza inwestycja firmy Wójcik Meble. Na działce o powierzchni ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych powstał magazyn składowania, zaplecze socjalne oraz parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Magazyn jest unikatową inwestycją w regionie i jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów. Hala ma powierzchnię 25 tysięcy metrów kwadratowych i jest wysoka na 14 metrów. Dzięki temu można składować w niej wyroby meblarskie na siedmiu poziomach.

Jak podkreśla wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, to dobry krok w stronę rozwoju branży meblarskiej w naszym regionie.

00:00 / 00:00

Ta inwestycja jest jedną z bardziej kluczowych dla naszego regionu i co ważne, jest to biznes rodzinny – zauważa poseł PiS Leonard Krasulski.

00:00 / 00:00

Nowo powstałe centrum dystrybucyjne to także nowe miejsca pracy – zaznacza Jerzy Wilk poseł PiS.

00:00 / 00:00

Inwestycja powstała na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej i kosztowała 50 milionów złotych. Docelowo w centrum dystrybucyjnym pracować ma około setka osób. Elbląska firma meblarska Meble Wójcik działa od ponad 30 lat. Obecnie posiada trzy fabryki produkcyjne zlokalizowane na terenie Elbląga. 75 procent ich wyrobów trafia na zagraniczne rynki.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Meble Wójcik, inwestycja, hala
Hydrograf 17 wpłynął do portu w Elblągu. Jaką będzie pełnił funkcję?

Hydrograf 17 - nowa jednostka Urzędu Morskiego w Gdyni już cumuje w macierzystym porcie, czyli w Elblągu. To specjalistyczny statek, przystosowany do wymiany oznakowania nawigacyjnego na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV