Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukraińskie media: Rosjanie równają z ziemią obwód ługański i doniecki

 

Wojska rosyjskie równają z ziemią obwody ługański i doniecki na wschodzie Ukrainy, ostrzeliwują obwody charkowski i mikołajewski. Trwają walki w obwodzie chersońskim – don‪oszą w sobotę ukraińskie media, relacjonując tym samy przebieg minionej nocy w regionach kraju.

W obwodzie ługańskim zginęło w ciągu ostatniej doby sześć osób. W ciągu jednego dnia zniszczonych zostało prawie 50 budynków, w tym 23 w Lisiczańsku i 16 w sąsiednim mieście Prywilla. Pociski rosyjskie trafiły w szkołę. W Lisiczańsku po ostrzale wybuchł pożar na terenie kopalni, są zabici i ranni. Nie ustalono jeszcze dokładnej liczby ofiar.

W obwodzie donieckim trwają ostrzały wzdłuż całej linii frontu. Ostrzelana została szkoła w miejscowości Jełyzawetiwka. Pod ogniem moździerzy znalazła się Krasnohoriwka. W mieście Awdijiwka znów ostrzeliwany był kombinat koksochemiczny – największy w Europie. Ostrzały sięgnęły dzielnic mieszkalnych Awdijiwki.

Przedmieścia Mikołajewa, miasta na południu Ukrainy, zostały ostrzelane w piątek wieczorem z systemów rakietowych Smiercz. Nikt nie ucierpiał.

Nie ustają działania bojowe w obwodzie chersońskim, okupowanym przez wojska rosyjskie. Rankiem w sobotę słychać było odgłosy ostrzałów i eksplozji praktycznie na terenie całego obwodu. Okupowane miasta są na granicy katastrofy humanitarnej. Rosjanie nie pozwalają mieszkańcom opuścić obwodu chersońskiego, poza jednym kierunkiem wyjazdu – na anektowany Krym.

Redakcja: Ł. Sadlak (za PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojna, Ukraina, Charków, bombardowanie
Mali pacjenci z Ukrainy są leczeni w Olsztynie

Uchodźcy z Ukrainy są leczeni w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. To młodzi pacjenci z chorobami onkologicznymi, wadami...

Zamknij
RadioOlsztynTV