Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turyści mogą już mknąć po rowerowej autostradzie

Pierwszy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo na Warmii i Mazurach od jest oficjalnie oddany do użytku od niedzieli (21 czerwca).

Pierwszy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo na Warmii i Mazurach oddano do użytku w okolicach Węgorzewa. Fot. Leszek Tekielski

Udostępniony turystom odcinek w powiecie węgorzewskim ma 28 kilometrów i prowadzi z Leśniewa w okolice miejscowości Popioły i Koźlak. Trasa wiedzie m.in. przez nową kładkę nad Węgorapą i jest wyposażona w trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, gdzie można schronić się przed deszczem i odpocząć.

Pierwszy odcinek trasy Green velo testował m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Fot. Leszek Tekielski

Docelowo cała trasa w naszym regionie będzie liczyła blisko 400 kilometrów, a na terenie pięciu województw Polski Wschodniej – 2 tysiące kilometrów.

Tylko w naszym regionie na budowę trasy Green Velo przeznaczono 89 milionów złotych, a całość będzie kosztowała około 300 milionów złotych. Środki pochodzą głównie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Fot. Leszek Tekielski

Przetargi na wszystkie warmińsko-mazurskie odcinki są już rozstrzygnięte, a kolejne gotowe do użytku fragmenty znajdują się w gminach: Milejewo, Lelkowo, Płoskinia i Sępopol.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

00:00 / 00:00

Trasa Green velo w okolicach Węgorzewa. Fot. Leszek Tekielski

(ltek/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, wypoczynek, turystyka, rower
W poszukiwaniu pomysłów na turystykę

Jak przygotowywać się do sezonu turystycznego i gdzie szukać pieniędzy na wzbogacenie letniej oferty miejscowości naszego regionu - m.in. o tym mówiono podczas spotkania w Olsztynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV