Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczna historia szopa Edwarda. Przyrodnicy zastanawiają się, czy hodowanie dzikich zwierząt w domu to dobry pomysł


Prokuratura zajęła się sprawą popularnego szopa pracza Edwarda. Znane są wyniki sekcji zwłok zwierzęcia.

Przypomnijmy, szopem opiekowała się Monika Bem. Na początku czerwca w czasie weekendu odpoczywała razem z Edwardem w jednej z podolsztyńskich miejscowości. Szop wymknął się niepostrzeżenie i wszedł na posesję, na której przebywali turyści z dziećmi. Miał zostać uduszony, a wcześniej pobity.

Jeszcze przed wrzuceniem do beczki został skatowany. Edward miał mnóstwo obrażeń wewnętrznych i krwotoków. Otrzymał ciosy kijem lub deską, ciężko jest to stwierdzić

– powiedziała Monika Bem.

00:00 / 00:00

Okoliczności tragicznego zdarzenia bada również policja. O dotychczasowych wynikach śledztwa mówi Izabela Kołpakowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

Kiedy dowiedzieliśmy się z doniesień medialnych o śmierci szopa, wszczęliśmy postępowanie w tej sprawie. Dochodzenie jest prowadzone pod nadzorem prokuratora w kierunku przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. Artykuł ten mówi o znęcaniu się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym. W tej sprawie przesłuchaliśmy już kilkanaście osób.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że Monika Bem sprawę skierowała również do sądu.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokurator, dochodzenie, video
Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 17-latka z Ełku. Prawdopodobnie chłopak popełnił samobójstwo

Nastolatek był wychowankiem jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Ełku. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnił samobójstwo. Jak mówi zastępca Prokuratora Rejonowego Beata Marchel dzisiaj odbędzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV