Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

TCS: 11. miejsce Żyły w Ga-Pa, druga wygrana Kobayashiego

Fot. PHILIPP GUELLAND/PAP/EPA

Piotr Żyła zajął 11. miejsce w noworocznym konkursie skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen, drugim etapie narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który umocnił się na prowadzeniu w imprezie i został liderem Pucharu Świata.

Drugie miejsce ze stratą 0,2 pkt zajął Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci był Słoweniec Lovro Kos.

Kobayashi triumfował także w pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie. Japończyk po zwycięstwie w Ga-Pa awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jakub Wolny, zajmujący po 1. serii 27. lokatę, został sklasyfikowany na 23. miejscu. Pozostali biało-czerwoni nie wywalczyli awansu do finału. Dawid Kubacki (rekordzista obiektu w Ga-Pa, 144 m) uzyskał 126 m i przegrał rywalizację w parze z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem, który osiągnął 128 m. Paweł Wąsek wylądował na 126. metrze i był gorszy od Austriaka Philippa Aschenwalda – 128.

Kamil Stoch osiągnął zaledwie 118 m i został wyeliminowany przez Japończyka Daiki Ito, który uzyskał 127,5 m. Do serii finałowej nie wszedł także Andrzej Stękała – 128 m, którego rywal Szwajcar Kilian Peier skoczył 130,5 m.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Turniej Czterech Skoczni, Piotr Żyła, Ryoyu Kobayashi
Polacy bez sukcesu w Oberstdorfie. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi

Dawid Kubacki zajął 28. miejsce w inaugurującym 70. Turniej Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi. Kolejne miejsca zajęli Norwegowie - Halvor Egner Granerud,...

Zamknij
RadioOlsztynTV