Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Żyła: była szansa na podium w amerykańskim Lake Placid

Fot. PAP/Marcin Cholewiński

Piotr Żyła zajął 4. miejsce w konkursie indywidualnym podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w amerykańskim Lake Placid. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Drugie miejsce zajęli ex aequo Niemiec Philipp Raimund i Słoweniec Lovro Kos.

Fajnie mi się skakało. Miałem z tego nawet trochę frajdy. Była jakaś szansa na podium, ale nie nastawiałem się na to (…) Jestem zadowolony z dzisiejszej roboty. Na spokojnie robiłem swoje. Czwarte też jest fajne. To moje standardowe stare miejsce. Super, że przyszło tu tylu kibiców. Czuliśmy się jak u siebie. Odczuliśmy to również spacerując po mieście

– powiedział Piotr Żyła.

Z pozostałych Polaków – Aleksander Zniszczoł zajął 9. miejsce, Kamil Stoch był 24., a Dawid Kubacki – 29. Po pierwszej serii odpadł Paweł Wąsek.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Kraft przed Niemcem Andreasem Wellingerem i Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Zniszczoł jest 22., Żyła24., Kubacki 26., Stoch 28., Wąsek 40., a Maciej Kot – 58.

Fot. PAP/Marcin Cholewiński

Fot. PAP/Marcin Cholewiński

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy z IAR/PAP

Więcej w Puchar Świata, skoki narciarskie, Piotr Żyła
Niewykorzystana szansa Aleksandra Zniszczoła w Willingen

Aleksander Zniszczoł zajął ósme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Wygrał Niemiec Andreas Wellinger, przed Japończykiem Ryoyu Kobayashim i Szwajcarem Gregorem Deschwandenem....

Zamknij
RadioOlsztynTV