Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Szubienice”, Baltic Pipe i rezygnacja Michała Dworczyka w audycji My, Wy, Oni

Fot. K. Ośko

O olsztyńskich „szubienicach”, gazociągu Baltic Pipe i rezygnacji Michała Dworczyka z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozmawiali goście audycji My, Wy, Oni.

Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja
  • Adam Krzyśków – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Małgorzata Matuszewska-Boruc – Partia Razem
  • Jarosław Słoma – Koalicja Obywatelska
  • Krzysztof Kamiński – PiS

Temat 1

„Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej”, zwany wcześniej „Pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej” został wykreślony z rejestru zabytków przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To oznacza, że pomnik autorstwa Xawerego Dunikowskiego będzie mógł zniknąć z centrum miasta na mocy obowiązującej ustawy dekomunizacyjnej. Na razie ratusz nie odwołał się od decyzji resortu. Jeśli natomiast nie wyda decyzji o usunięciu monumentu, to będzie mógł to zrobić wojewoda. Co powinno powstać w miejscu „szubienic”?

Temat 2

Przez Baltic Pipe już przepływa gaz – tę informację potwierdził podczas briefingu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych dodał, że dzięki Baltic Pipe, w kwestii dostaw gazu Polska uzyskała niezależność od Rosji. Baltic Pipe to system gazociągów łączących Norwegię, Danię i Polskę. Jego docelowa przepustowość to 10 miliardów metrów sześciennych rocznie.

Temat 3

Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poinformował użytkowników Twittera, a później dziennikarzy w Sejmie. Jak mówił, ostatnie lata były najważniejszym okresem w jego zawodowym życiu. Przez kilka tygodni będzie jeszcze pracował w Kancelarii Premiera, by – jak zaznaczył – dokończyć rozpoczęte przez siebie zadania i projekty. Dodał, że o kandydaturze jego następcy poinformuje premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WY, pomnik, my, oni, szubienice, Michał Dworczyk
Otwarcie gazociągu Baltic Pipe i sprawa „szubienic”. Słuchaj Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Marka Lewińskiego byli: Adam Krzyśków - Polskie Stronnictwo Ludowe Jarosław Babalski - Prawo...

Zamknij
RadioOlsztynTV