Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto Muzyki w Olsztynie. Turyści i mieszkańcy wspólnie zaśpiewali

Fot. M. Lewiński

„Olsztyn kocham, moją małą Amerykę”. Tłumy turystów i mieszkańców stolicy regionu wraz z zespołem Czerwony Tulipan zaśpiewały tę piosenkę na rynku Starego Miasta.

Było to jedno z wydarzeń Święta Muzyki, które odbywa się w Olsztynie. Zapraszając do wspólnego śpiewania Stefan Brzozowski z grupy Czerwony Tulipan powiedział, że im więcej osób, tym piękniej brzmi piosenka.

Radom kocha Olsztyn. W Olsztynie jesteśmy przejazdem. Zatrzymaliśmy u swojego przyjaciela. Jesteśmy zachwyceni dniem muzyki u państwa w mieście

– powiedziała reporterowi Radia Olsztyn jedna z turystek.

Święto Muzyki to międzynarodowa akcja zapoczątkowana we Francji, która zasięgiem obejmuje ponad 100 krajów, a w Olsztynie odbywa się po raz drugi.

W tym samym czasie w Olsztynie odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. W tym roku impreza świętuje swoje 50-lecie. Transmisje koncertów i relacje z tego wydarzenia na antenie Polskiego Radia Olsztyn.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w muzyka, Olsztyn, Czerwony Tulipan, piosenka, święto, Stare Miasto
Kolejne popiersie Mikołaja Kopernika w Olsztynie

Olsztyn ma kolejne popiersie Mikołaja Kopernika. Stanęło w Szkole Podstawowej nr 9 w Olsztynie, która od ubiegłego roku nosi imię wielkiego astronoma. Jak podkreśliła dyrektorka szkoły...

Zamknij
RadioOlsztynTV