Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strefa buforowa na granicy wchodzi w życie

Fot. MON

– Rozporządzenie w sprawie tzw. strefy buforowej zostanie podpisane w środę, a w czwartek wejdzie w życie – poinformował wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że strefa będzie obowiązywała na odcinku ponad 60 km.

Na długości ok. 45 km będzie miała szerokość około 200 metrów, a w rezerwatach i puszczy maksymalnie 2 km.

Rozporządzenie zostanie podpisane w środę, zdążymy zrobić cały obieg rządowy i w czwartek wejdzie w życie

– powiedział w poniedziałek wiceszef MSWiA Czesław Mroczek, odnosząc się do rozporządzenia wprowadzającego tzw. strefę buforową.

W ogóle strefa będzie na długości, jeśli chodzi o granicę na tych dwóch odcinkach, w których mamy najwięcej przekroczeń (…) sześćdziesięciu kilku kilometrów. Na ok. 45 km będzie to strefa o głębokości ok. 200 metrów. Na przebiegu przez rezerwaty, puszczę, będzie trochę bardziej wchodzić w głąb terytorium kraju, ale nie więcej niż dwa kilometry

– powiedział Mroczek.

W poniedziałek w Białymstoku odbyło się wyjazdowe posiedzenie rządu, na którym Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie sytuacji na wschodniej granicy RP. Jak informował na konferencji po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk, konsekwencją praktyczną uchwały jest rozporządzenie MSWiA o utworzeniu strefy buforowej przy granicy polsko-białoruskiej.

Autor: M. Chomiuk (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w granica, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Kolejne mandaty za ciekawość

Mandaty za ciekawość zapłacili niemieccy turyści, którzy weszli na pas drogi granicznej w rejonie polsko-rosyjskiej granicy. Na odcinku, który patroluje Straż Graniczna z Placówki w Baniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV