Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z Warmii i Mazur pomogą gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. „W lasach jest bardzo sucho”

Fot. Biebrzański Park Narodowy

Strażacy z całego województwa jadą pomagać w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Zadysponowanych zostało 20 samochodów ratowniczo-gaśniczych – czyli 78 strażaków.

Do pomocy jedzie też dwóch operatorów dronów, które mają pomóc lokalizować zarzewia ognia oraz 8 funkcjonariuszy z zaplecza logistycznego. Rozprzestrzeniający się od kilku dni ogień strawił tam już prawie cztery tysiące hektarów traw, lasu i trzcinowisk.

Strażacy próbują dotrzeć do zarzewia pożaru, ale utrudnia to silny wiatr. Na Podlasie wzywane są posiłki z innych regionów kraju. Do pomocy jadą strażacy z warmińsko-mazurskiego – mówi rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Rafał Melnyk.

00:00 / 00:00

Rzecznik dodaje, że do akcji włączone zostały praktycznie wszystkie jednostki straży pożarnej w regionie. Z warmińsko-mazurskiego pomoc zostanie skierowana do Goniądza w powiecie monieckim na Podlasiu.

00:00 / 00:00

Tak duże pożary są spowodowane długotrwałym brakiem opadów. W Warmińsko-Mazurskiem codziennie gaszą ogień ponad dwudziestokrotnie – zwrócił uwagę Rafał Melnyk.

00:00 / 00:00

Jak powiedział Radiu Olsztyn Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, do walki z ogniem zaangażowano także dwa samoloty – dromadery – z Leśnej Bazy Lotniczej w Szymanach.

Z kolei minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński zdecydował o wysłaniu na miejsce dodatkowych funkcjonariuszy. Dodał, że akcję gaśniczą będą wspierać też dwa policyjne śmigłowce.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, region, strażacy, Rafał Melnyk
Mniej zakażonych COVID-19 w regionie. Dwaj strażacy wykreśleni ze statystyk województwa

Na Warmii i Mazurach ubyło zakażonych koronawirusem. Chodzi o strażaków, którzy przebywają w olsztyńskim Gutkowie. Dwaj zakażeni strażacy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którzy przebywają w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV