Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strajk w Tramwajach Elbląskich. Wszystkie zostały w zajezdni. Mieszkańcy korzystają z komunikacji zastępczej

Fot. M.Stankiewicz

Nie ma porozumienia w sprawie podwyżek płac w Tramwajach Elbląskich. Prowadzony przez związki zawodowe spór zbiorowy nie przyniósł rozstrzygnięcia.

Fiaskiem zakończyły się rozmowy poprzedzające zapowiedziany protest. Od rana ruszył strajk, tramwaje nie wyjechały na tory.

Do końca staraliśmy się uniknąć tej sytuacji, ale nie doszło do rozmów na szczeblu wyższym niż władze spółki – tłumaczy Roman Kluczyk, szef zakładowej organizacji Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w Rzeczpospolitej.

00:00 / 00:00

Pieniędzy nie ma – wyjaśnia Andrzej Sawicki, dyrektor Tramwajów Elbląskich, bo w tym roku spółka dostała o milion 200 tysięcy złotych mniej niż rok temu. Podwyżki dostali tylko ci pracownicy, którzy mają płacę minimalną.

00:00 / 00:00

W ratuszu ma dojść do spotkania z udziałem prezydenta miasta i władz spółki Tramwaje Elbląskie. Jak dowiedzieliśmy się, do tej pory związkowcy nie dostali zaproszenia.

W zamian za tramwaje na ulice Elbląga wyjechały autobusy komunikacji zastępczej, które częściowo kursują trasą linii numer 1 i na całej trasie linii numer 2, 3 i 4.

Fot. M.Stankiewicz

Fot. M.Stankiewicz

Fot. M.Stankiewicz

Fot. M.Stankiewicz

Fot. M.Stankiewicz

Fot. M.Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, strajk, protest, tramwaje
W Elblągu ukazał się kolejny numer najstarszego, powojennego pisma naukowego

W Bibliotece Elbląskiej dostępny jest już najnowszy, 29 numer Rocznika Elbląskiego. To najstarsze, powojenne pismo naukowe w Elblągu. Wydawane jest przez Towarzystwo Historyczne od 1961 roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV