Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu ukazał się kolejny numer najstarszego, powojennego pisma naukowego

W Bibliotece Elbląskiej dostępny jest już najnowszy, 29 numer Rocznika Elbląskiego. To najstarsze, powojenne pismo naukowe w Elblągu.

Wydawane jest przez Towarzystwo Historyczne od 1961 roku. Autorami są badacze rodem z Elbląga, ale też historycy z Gdańska, Torunia i Łodzi, a także z uniwersytetów w Rosji i Niemczech.

Nowy Rocznik Elbląski to niemal 200 stron ciekawych historii z przeszłości

– wyjaśnia Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

Tym razem czytelnicy dostają 11 obszernych artykułów, wszystko w najwyższej jakości, autorska badaczy, archeologów i historyków, często z tytułami profesorskimi. 29 tom Rocznika Elbląskiego zawiera m.in. artykuły związane z historią ruchów religijnych na Pomorzu, wyjaśniające historyczne znaczenie Wisły i Żuław, ale też zajmujące się współczesną tożsamością elblążan.

Wszystkie numery Rocznika Elbląskiego są dostępne w Bibliotece Elbląskiej w formie papierowej oraz bezpłatnie online w Elbląskiej Bibliotece Cyfrowej.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wydawnictwo
Filmy edukacyjne, ulotki, tablice i lekcje dla dzieci. W Elblągu ruszyła kampania dotycząca segregacji odpadów

Zgodnie z prawem sortowanie domowych śmieci to już nie wybór, ale obowiązek. Segregacja jest ważna nie tylko dla środowiska, ale też dla naszych portfeli. Zaniechanie segregacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV