DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Stomil pokazał charakter! Wygrana w doliczonym czasie gry

Piłkarze Stomilu Olsztyn po niezwykle zaciętym meczu 3:2 Radunię Stężyca. Decydującą bramkę dla olsztynian zdobył w 95. minucie Brazylijczyk Caetano.

Obie drużyny od pierwszych minut dały jasny sygnał, że nie będzie to nudny mecz. W 14. min do rzut wolny pod polem karnym Raduni podszedł Shun Shibata. Po pierwszym strzale futbolówka uderzyła w poprzeczkę, ale czujny w polu karnym był Maciej Spychała, który wyprowadził Dumę Warmii na prowadzenie.

Trzy minuty później sam na sam z golkiperem wyszedł Filip Wójcik, który został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Do „jedenastki” podszedł Jakub Tecław i pewnym uderzeniem dał nam dwubramkowe prowadzenie. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy to Radunia przejęła inicjatywę, ale nie potrafiła realnie zagrozić naszej bramce i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 2:0.

Po wznowieniu gry trener Szymon Grabowski nie zdecydował się na żadne zmiany personalne. W 50. min z lewej strony uderzył kapitan Karol Żwir, jednak futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę gości. W 59. min sędzia dopatrzył się faulu Bartosza Waleńcika w polu karnym i podyktował „jedenastkę” dla drużyny gości. Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Letniowski. Cztery minuty później po strzale Wojciecha Łuczaka Radunia doprowadziła do wyrównania. W 70. min dobrą sytuację miał Piotr Kurbiel, który uderzył tuż sprzed pola karnego, jednak na posterunku był Kacper Tułowiecki. Dziesięć minut przed końcem spotkania po strzale głową w słupek trafił Eryk Sobków. W doliczonym czasie gry sytuację meczową miał Filip Wójcik, jednak z bliskiej odległości uderzył prosto w golkipera gości.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry z ostatnią kontrą ruszyli Biało-niebiscy. Futbolówka znalazła się pod nogami Wericka Caetano, który uderzeniem w samo okienko dał nam upragnione zwycięstwo!

W ostatnich czterech meczach piłkarze „Dumy Warmii” zdobyli aż pięć bramek po 90 min. Wygrana z Radunią była trzecią z rzędu piłkarzy Stomilu, którzy awansowali na 6. miejsce w tabeli II ligi. Dwa oczka wyżej znajduje się Olimpia Elbląg.

………………………….

Stomil Olsztyn – Radunia Stężyca 3:2 (2:0)
1:0 – M.Spychała (14;), 2:0 – J.Teclaw (17′-karny), 2:1 – J.Letniowski (59′), 2:2 – J.Straus (63′), 3:2 – W.Caetano (90’+5′)
Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk – Igor Kośmicki (82′ Filip Szabaciuk), Bartosz Waleńcik, Jakub Tecław – Filip Wójcik, Karol Żwir, Hubert Krawczun (66′ Bartosz Florek), Maciej Spychała (62′ Michał Karlikowski), Shun Shibata, Werick Caetano – Piotr Kurbiel (82′ Sebastian Szypulski).
Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki, Tomasz Dejewski, Maciej Orłowski (8′ Szymon Nowicki), Wojciech Jakubik (68′ Bartosz Zynek), Rafał Kosznik, Czarek Sauczek, Radosław Stępień, Jonatan Straus, Marcel Górski, Jakub Letniowski, Wojciech Łuczak (82′ Adrian Rajski).

………………………….

Tabela II ligi piłki nożnej (stan na 29.10.2022 r.). Źródło: 90minut.pl

Redakcja: Ł.Sadlak za ww.stomilolsztyn.com / 90minut.pl

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
Olimpia Elbląg wygrywa w Krakowie

16. kolejka II ligi była szczęśliwa dla elbląskiej Olimpii, która pokonała w Krakowie Garbarnię 2:1 (1:0) (bramki: 0:1 Sienkiewicz 27, 1:1 Żak 71, 1:2 Stasiak 75)....