Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór mieszkańców z władzami SM „Jaroty”. Znamy stanowiska stron

Jeden z protestów przed SM Jaroty. Fot. L. Tekielski

Znamy stanowiska przedstawicieli stron sporu w Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie. W ubiegły piątek zarząd odwołał walne zgromadzenie chwilę przed planowanym rozpoczęciem.

Podczas tego zgromadzenia mieszkańcy chcieli odwołać władze. Na spotkanie przyszło 116 członków spółdzielni, którzy sami przeprowadzili walne i jednogłośnie odwołali prezesa Przedwojskiego i jego zastępców. Przedstawicielka grupy Marzena Olchowy wyjaśniła, że postępowanie prezesa Przedwojskiego wobec członków spółdzielni spowodowało, że ludzie zmobilizowali się i zorganizowali na boisku szkolnym swoje walne zgromadzenie, na którym jednogłośnie nie udzielili absolutorium zarządowi i jednocześnie cały odwołali.

00:00 / 00:00

Prezes Roman Przedwojski nie czuje się odwołany, a powody odwołania walnego zgromadzenia tłumaczył ingerencją senator Lidii Staroń. Według prezesa artykuł 36 prawa spółdzielczego mówi, że zasada samorządności wymaga od członków, aby sami decydowali o swoich sprawach. A być może niektóre stanowiska – w jego ocenie – „podejmowane były poza spółdzielnią”, a stopień zaangażowania senator Lidii Staroń „był nadmierny”.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Senator Lidia Staroń rozważa natomiast zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez zarząd spółdzielni ws. jej zdaniem bezprawnego odwołania walnego zgromadzenia. Podkreśliła, że działania pracowników spółdzielni są bezprawne. „Ludzie mają prawo odwołać zarząd” – stwierdziła.

00:00 / 00:00

Prezes Przedwojski przyznał, że jeszcze nie wie, jaki będzie kolejny termin walnego zgromadzenia.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spór, mieszkańcy
Spór o dyrektora Muzeum Warmii i Mazur. Minister liczy na zmiany

W tym roku kończy się kadencja, kierującego Muzeum Warmii i Mazur, Piotra Żuchowskiego. Urząd Marszałkowski, któremu podlega Muzeum, chce przedłużyć umowę z Piotrem Żuchowskim bez przeprowadzania...

Zamknij
RadioOlsztynTV