Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SLD rozpoczął kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach

Spotkanie rozpoczynające kampanię wyborczą SLD do wyborów samorządowych na Warmii i Mazurach. Fot. Andrzej Piedziewicz

Sojusz Lewicy Demokratycznej zainaugurował kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach. Przedstawił nazwiska kandydatów na radnych sejmiku województwa.

Jedynkami na listach SLD do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego będą Lucyna Kobylińska, prof. Tadeusz Iwiński, Władysław Mańkut, Jan Antochowski i Marcin Kulasek.

Zaprezentowaliśmy listę jedynek – bardzo silnych. Jestem dobrej myśli – podkreślił podczas zorganizowanej w Olsztynie konwencji szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

Trzeba myśleć ze sceptycyzmem, ale działać z optymizmem – dodał prof. Tadeusz Iwiński. Obecnie SLD ma w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego jednego radnego – to Marcin Kulasek, sekretarz generalny partii. Jego zdaniem po wyborach klub SLD w sejmiku znacznie się powiększy. -Co najmniej pięciu radnych sejmiku województwa – przewiduje Marcin Kulasek.

SLD idzie do wyborów pod hasłem „Silny samorząd, demokratyczna Polska”.

Bo my jesteśmy za tym, żeby w Polsce było prawo – i praworządność, a nie tylko Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił Władysław Mańkut.

SLD  przypomniał też, że kandydatem partii na prezydenta Olsztyna jest Krzysztof Kacprzycki. Nie zaprezentowano natomiast kandydatów do Rady Miasta Olsztyna – to ma nastąpić 17 września.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

SFot. Andrzej Piedziewicz

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, SLD
Politycy PiS krytycznie o rządach PO w samorządach

Nietrafione i często przeinwestowane przedsięwzięcia - takie są, zdaniem kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa, działania obecnych samorządowców. Mówili o tym na spotkaniu  w Olsztynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV